R, 7.10.2022

Tule, nagu oled, ja tööta, kus oled!

Swedbank
Tule, nagu oled, ja tööta, kus oled!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Foto: Ülle Pind

Eesti suurim pank Swedbank üllatab uusi töötajaid oma avatud, lihtsa ja hooliva töökultuuriga. Samuti pakub pank suurepäraseid võimalusi end uutes valdkondades proovile panna ja pidevalt areneda.

Tarkvarainsener Anita Sepp alustas tööd panga nõustamiskeskuses. Mõne aja möödudes liikus ta aga hoopis IT-osakonda ning on tänaseks töötanud pangas kaheksa aastat. "Mulle meeldib, et Swedbank toetab õppimist ja töötajate arengut," ütleb Anita.

13 aastat pangas töötanud Raimo Juurikas, kes praegu töötab õigusdivisjonis osakonnajuhatajana, on kolm korda ametit muutnud. "Uued väljakutsed hoiavad värskena," kinnitab ta.

Swedbanki digiarengu juht Mari-Liis Laaniste tuli panka plaaniga töötada ettevõttes kaks-kolm aastat. Tänaseks on ta pangas töötanud 12 aastat. "Mind on hoidnud siin targad ja toredad kolleegid, arengu- ja õppimisvõimalused ning näen oma tööd kui olulist osa inimeste igapäevaelus," sõnab Mari-Liis.

Lisaks sellele, et Swedbankis on võimalik suhelda paljude klientidega, on see suurepärane võimalus hoida kätt pulsil Eesti majanduse käekäigul ja arengul. Head nõu saab küsida otse mõnelt oma ala eksperdilt, kontoris või kasvõi lõunapausil.

Investeering iseendasse

Professionaalne areng koos valdkonna tipptegijatega on parim investeering endasse. «See algab paljuski mõtteviisist ja heast juhtimiskultuurist. Me ei hoia inimesi ühel kohal kinni, vaid panustame sellesse, et inimene saaks maksimaalselt kasvada ja areneda ka panga sees,» lausub Swedbank Eesti personalijuht Ülle Pind. "Oleme võtnud südameasjaks, et meil saavad karjääri teha kõik. Tippjuhtide seas on meil naisi isegi rohkem kui mehi. Kõik sõltub iseendast, enda tahtest ja panusest."

Lisaks asjaolule, et pangal on kontorid üle Eesti, ollakse paindlikud ka kaugtöö osas. Selleks ei pea elama Tallinnas, et teha head ja edukat tööalast karjääri pangas. "Tule, nagu oled, aga ka ole, kus sa oled – see on oluline põhimõte töötaja isikliku elu tasakaalu toetamiseks," selgitab Ülle.

Samuti on panga palgavahemikud avalikud. "Tahame maksta konkurentsivõimelist tasu, aga oleme valmis maksma ka rohkem, kui inimene on enda arengusse ja haridusse rohkem panustanud," lisab Ülle.

Lai kompensatsioonipakett töötajatele

Pank kompenseerib töötajate koolitusi ja õpinguid ning pakub tööandjapensionit, soodsaid pangatooteid, tervisekindlustust ja spordikompensatsiooni. Lisaks on Swedbankil oma spordiklubi. "Ma ei tea teist sellist tööandjat, kes loob töötajatele võimalused osalemiseks alates korv-, võrk- ja jalgpallitreeningutest kuni jäähoki ning isegi kriketitreeninguteni välja," lisab Raimo.

Vähem tähtsad pole ka meeskonnaüritused ja oodatud kõrgetasemelised peod, samuti inimeste tõelist potentsiaali avav juhtimiskultuur. Swedbankis on pidevalt ligi 100 töökohta, kuhu inimesi värvatakse. Oodatud on näiteks head IT-spetsialistid, kliendinõustajad, juristid, personalitöötajad, kommunikatsiooni- ja turundusinimesed.

Kasuks tuleb ka erialast tööd toetav haridus ja varasem kogemus, aga kindlasti tahe õppida ja areneda. "Meie töötajate haridus ja taust on väga erinev. Meil on väga andekaid inimesi, kes ei ole õppinud majandust ja pangandust, vaid näiteks hoopis sotsiaalteadusi, ja on leidnud siin endale väga huvitava töö," näitlikustab Ülle. "Pakume huvitavat tööd ja väljakutseid, aga ka stabiilset tööd, inimlikkust ja hoolivust – mida me kõik inimestena tahame. See on väga eriline kombinatsioon."

Vabu töökohti näed siit. 

 

Tagasi üles