R, 7.10.2022

Baltikumi suurimas meediaettevõttes tehakse suuremat IT-d, kui välja paistab

Postimees Grupp on moodne ja mitmekülgne meediaettevõte.
Postimees Grupp
Baltikumi suurimas meediaettevõttes tehakse suuremat IT-d, kui välja paistab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
PM suvepäevad
PM suvepäevad Foto: Postimees Grupp

Postimees Grupp koos sõsarettevõtetega on suurim meediakontsern Baltikumis, mille tegevus hõlmab erinevaid meediateenuseid ning televisiooni-, raadio- ja telekomiteenuseid.

Me oleme pika ajalooga suur ettevõte, kuid oma igapäevatöös oleme kiired ja otsustavad. Samuti ei teata, et me tegelikult teeme palju suuremat IT-d, kui välja paistab. Tihti arvatakse, et IT seisukohast veebimeedia tegemine on lihtne ja igav. Kuskil poolpimedas keldris on tagumises nurgas mõned serverid ja kaks kohmetut IT poissi, kes kogu lahendust haldavad ja natuke arendavad ka. See on muidugi täiesti vale. Üle Baltikumi kolm nüüdisaegset serveriruumi, parimad töövahendid ja tänapäevased tarkvarad, agiilsus ja mikroteenustele orienteeritus, IT-majalik töökultuur ning kirsiks tordil on hiljuti valminud moodne Meediamaja, mille kõrgel korrusel naudib kogu meie IT ja tehnoloogia üksus vaadet Tallinna kesklinnale.

Ka sul on võimalik Postimees Grupiga liituda ja oma kogemus meie IT ja tehnoloogia üksusesse tuua. Sind ootavad nii pikaajalise meedia- ja tarkvaraarenduskogemusega kui ka meiega alles värskelt liitunud kolleegid.

Miks töötada Postimees Grupi IT ja tehnoloogia üksuses?

See on segu töörõõmust, tiimi töökultuurist ja mastaabist, mis puudutab igapäevaselt sadu tuhandeid inimesi.

Kõige olulisemad on tiimiliikmed ja nende töörõõm ning samuti on tähtsal kohal meie töökultuur. Just töörõõm ja töökultuur on omavahel tihedalt seotud. Anname endast parima, et hoida ja arendada «IT-majalikke» hoiakuid ja mõtteviisi. Meie tiimi töökultuuris on oluline anda endast parim ning selleks saab iga tiimiliige valida endale sobivad töövahendid – olenemata, kas selleks on Windows või Mac, üks või kolm monitori, hiir või trackpad, mürasummutavad nööpkõrvaklapid või ülekõrvaklapid – see on sinu valik. Samuti on tähtis teha koostööd, mitte käia koos tööl – tänapäeva pidevalt muutuvas tehnoloogilises keskkonnas on kriitilise tähtsusega lahendada probleeme koos ning jagada kogemust. Olulisel kohal on areng ja jätkusuutlikkus. See kehtib nii meie tiimiliikmetele kui ka süsteemidele ja lahendustele. Seejuures on tähtis, et loome lahendusi iseendale – nendega tuleb elada ka kuue kuu või kolme aasta möödudes. Hindame samuti eksperimenteerimist. Eksperimenteerimise osa on ka läbikukkumine, kuid seda ei vaadata kui edu vastandit, vaid kui teekonna osa eduni. Töökultuur ei ole miski, mis on valmis ja nii jääbki aastateks – töökultuur areneb ja muutub koos tiimiliikmetega.

Meie töö puudutab igapäevaselt sadu tuhandeid inimesi. Täna külastab meie loodud ja hallatavaid lahendusi iga päev ligikaudu pool miljonit kasutajat – selline ühiskondlik roll ja mastaap annab meile nii vastutuse kui vabaduse.

Foto: Postimees Grupp

Õppimis- ja arenguvõimalusi kõigile

Meie IT pakub väljakutseid, millega keskmiste veebilahenduste tegemisel rinda pista ei tule – tuhanded erinevad seadmed, sajad tuhanded serveripäringud minutis, teenuste kiiruste mõõtmine milli- ja isegi nanosekundites, mahtude ja kiiruste viimase piirini optimeerimine. Meilt leiab õppimis- ja arenemisvõimalusi kindlasti igaüks. Samuti on olulisel kohal, et oleme valmis ka ise muutuma ja õppima. Uutes projektides püüame avastada uusi tehnoloogiaid ja võimalusi – õppimine käib läbi igapäevatöö. Nii on kogu IT-arhitektuur ehitatud üles nõnda, et töötajatel oleksid vabadus ja võimalus eksperimenteerida, mängida ja katsetada. Iga lahenduse ja teenuse jaoks valitakse pigem keel ja tehnoloogia, mis toetavad eesmärki. Ja esineb kordi, kus jõuame tiiruga tagasi ja teeme aasta varem tehtud lahendusi ümber, kuna vahepeal oleme õppinud selgeks parema või täiustatud viisi. Me oleme küll defineerinud enda jaoks kasutatavad tehnoloogiad, kuid see ala on piisavalt lai, et tagada intellektuaalne vabadus ja mängulisus.

Teine osa arengust on erinevad koolitused, konverentsid, töötoad, kuid ka lihtsalt erialase veebiväljaande või raamatute lugemine töö ajal.

Vali endale sobivaim töötamise viis

Meie töökultuuri üks igapäevane ja kasvav osa on tark töötamine. Tark töö ei tähenda ainult asukohast sõltumatust kaugtööna, vaid mitmemõõtmelist paindlikkust tiimis. 100% kontoris, 50/50 kontori ja kodukontori vahel või 100% kodukontor ei ole ettekirjutatud. Hea on tõdeda, et meie tiimides on esindatud nii kõik kolm vormi kui ka hübriidversioonid kõigist eelnevatest. See on iga tiimi konsensus, kuidas me tiimina töötame – konsensus, mis põhineb usaldusel ja koostööl. Hindame väga oma tiimiliikmete isiklikku aega – selleks oleme kujundanud ka tööprotsessid selliselt, et töövälisel ajal oleks võimalikult paljud riskid maandatud.

Mida tuleb Postimees Grupi IT ja tehnoloogia üksuses teha?

Meil teevad kõik tiimiliikmed kõike – saab teha uut funktsionaalsust ja täiesti uusi lahendusi, kuid peab tegema ka juba olemasolevaid lahendusi paremaks. Tuleb lahendada nii lihtsaid vigu tarkvaras kui ka selliseid, mille üle murrad pead mitu päeva. Kuna meie jaoks on jätkusuutlikkus olulisel kohal, siis ka see on üks osa meie igapäevast – olemasolevate lahenduste täiustamine või täiesti uuesti tegemine tänapäevases võtmes.

Millised tehnoloogiad on peamised?

Tarkvaraarenduses põhiliselt kasutatavad tehnoloogiad on Node.js, Go, PHP (Symfony ja Laravel), Vue.js, Docker, samas on arendajatel võimalus kasutusele võtta uusi tehnoloogiaid, mis sobivad kõige paremini just konkreetse projektiga. Näiteks läbi eksperimenteerimise ja tiimiliikmete enda huvi jõudis meie tänaseks igapäevaselt kasutatavate tehnoloogiate hulka Go. Oleme mikroteenustele orienteeritud ning neid on meil tänaseks juba üle 300.

Kui tunned huvi ja tahaksid liituda meeskonnaga, kus saad olla osa millestki suurest ning oma ideid teostada, siis uuri lähemalt: www.postimeesgrupp.ee/tule-toole

 

• Olulisel kohal on koos võitude tähistamine, töötajate tunnustamine, ühisürituste korraldamine, sport ja tervislikud eluviisid. Lisaks Stebby pakutavatele terviseteenustele on meediamaja inimestel võimalik osaleda algatustes, nagu näiteks joogatunnid. Lisaks aitab töörõõmu hoida ja taastada Võõra Sõbra tööpsühholoogi teenus.

• Lähtutakse põhimõttest, et inimeste töörõõm on juhtide kätes, samuti toetatakse ettevõttesisest karjääri nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt.

• Järelkasv on oluline ja sellega tegeletakse pidevalt. Suviti on abiks ligi poolsada suvetöötajat, neist mitmed jäävad meile edasi tööle. Andekaid ajakirjandusüliõpilasi toetatakse ka SA Postimehe Fond stipendiumikonkursi kaudu. Et tuua ajakirjandusse juurde ka need ajakirjandushuvilised, kes ei ole kunagi ajakirjandust õppinud, alustas sügisel juba kolmas ajakirjanduskooli lend. Õppes saavad tasuta osaleda ka ettevõtte töötajad.

• Postimees Grupp on tudengite seas Instari läbi viidud uuringu tulemusel alati atraktiivne tööandja ning tunnustatud märgisega Top Tööandja (IT ja telekom sektoris). Lisaks edendatakse ettevõttes järjepidevalt paindlikke tööviise, mida tõendab Kaugtöö Tegija märgis.

Tagasi üles