R, 7.10.2022

Priit Eelmäe: Taastusravi ja rehabilitatsioon on tänapäevase meditsiini- ja sotsiaalsüsteemi vältimatu osa, mille tähtsus aina kasvab!

Priit Eelmäe
, Medicumi Taastusravi valdkonna juht
Priit Eelmäe: Taastusravi ja rehabilitatsioon on tänapäevase meditsiini- ja sotsiaalsüsteemi vältimatu osa, mille tähtsus aina kasvab!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Foto: Julia Maria Linna

Eesti suurim eratervishoiuasutus Medicum laiendab taastusravi valdkonda ning ulatub üha efektiivsemate ja teadmuspõhisemate teenusteni.

 

Medicum

Eesti suurim haiglavälist üld- ja eriarstiabi pakkuv tervishoiuettevõte. Medicumi kaubamärgi alla on koondunud AS Medicum Tervishoiuteenused, Medicum Perearstikeskus AS, OÜ Medicum Dental ja OÜ Koduõde, kus kokku töötab umbes 450 inimest, neist üle 300 tervishoiutöötaja.

Medicum pakub patsientidele kõrgetasemelist pere- ja eriarstiabi, taastusravi- ja koduõendusteenust. Arstide käsutuses on kaasaegsed pilt- ja funktsionaaldiagnostika ning laborivõimalused.

Eratervishoiuasutused on jõudsalt kasvatanud oma turuosa nii Eestis kui ka mujal maailmas. Eratervishoiu võlu seisneb paljuski selle võimekuses kiiremini kasutusele võtta innovatsiooni ja rakendada teadmuspõhiseid lähenemisi erinevate ravivõimaluste näol.

Medicumi üks suuremaid osakondi on taastusravi- ja rehabilitatsiooni osakond. Pea 40 erineva teenuse seast leiab sobivaid nii imikutele ja lastele kui ka igas vanuses täiskasvanutele. Taastusravi valdkonna juhi Priit Eelmäe sõnul on Medicumi taastusravi valdkonna personalil pikaajalised, kuid samas nüüdisaegsed kogemused ning nende poole võib pöörduda erinevate terviseprobleemidega, seda isegi harva esinevate haiguste puhul. Medicumi professionaalne taastusravimeeskond leiab patsiendi jaoks kindlasti sobivaima ja tõhusa lahenduse.

"Taastusravi on üks Medicumi suurimatest valdkondadest nii töötajate arvu kui ka osutatud teenuste hulga poolest," tõdeb valdkonna juht Priit Eelmäe. "Sisuliselt on taastusravi seotud praktiliselt kõikide kliiniliste valdkondadega alates esmatasandist ja lõpetades eriarstiabiga, sest kaasaegne taastusravi ja rehabilitatsioon on tervikliku raviteekonna vältimatu osa. Medicumi visioon on olla Põhja-Eestis eelistatuim ambulatoorse taastusravi- ja rehabilitatsiooniteenuste osutaja," lisab ta.

Foto: Julia Maria Linna

Eelmäe selgitab, et sageli on taastusravile kuluv aeg palju pikem ja patsiendi jaoks vaeva nõudvam, kui näiteks kirurgiline sekkumine ise või sellele järgnev intensiivse ravi periood. "Taastusravi roll tavapärase elu ja toimetuleku juurde tagasipöördumisel on kriitiline. Ilma selleta ei saa," kirjeldab ta ja toob näite: "Kui inimene saab uue puusaliigese, aga ei õpi seda kasutama – see tähendab, et kõndima, liikuma, istuma jne, siis ei täida tehtud keerukas operatsioon oma ülesannet täielikult. Patsient vabaneb küll valust, kuid ilma piisava taastusravita ta kiiresti tööle tagasi või oma hobide juurde ei pääse, ehk täisväärtuslikult elust siiski osa ei saa."

Foto: Medicum

Kellele on Medicumi taastusraviteenused suunatud?

Medicumis tegeldakse kõigega, kuid peamiselt panustame kardiopulmonaalse, neuroloogilise, skeletilihassüsteemi ja laste taastusravi valdkondadesse. Lisaks eelmainitutele oleme arendamas ka onkoloogilise taastusravi valdkonda ehk tegeleme vähiravist tingitud kroonilise väsimuse sündroomi ja muude spetsiifiliste muredega, mis tulenevad haigusest endast või hoopis keemia- ja kiiritusravist. Eraldi väärib märkimist, et Medicumi kardioloogilise taastusravi keskus on rahvusvaheliselt akrediteeritud.

Erinevaid taastusravi- ja rehabilitatsiooniteenuseid osutavad taastusravi arstid, õed, füsioterapeudid, logupeedid, psühholoogid, sotsiaaltöötaja, massöörid ning arvukalt tugispetsialiste, kellel kõigil on täita oma unikaalne roll meeskonnas.

Medicumi taastusraviosakond on eksisteerinud varsti kolmkümmend aastat, aga algusaegadega tänast olukorda võrrelda ei saa. Just viimaste aastatega on taastusravi muutunud järjest enam tõenduspõhisemaks ja seeläbi efektiivsemaks. Suudame järjest lühema ajaga saavutada sama häid või isegi paremaid tulemusi. Seda kõike loomulikult tänu tänapäevastele ravimeetoditele ja kaasaegsele tehnoloogiale ning töökorraldusele, mis on võetud kasutusele lähtuvalt riiklikult või rahvusvaheliselt tunnustatud kliinilise ravi juhistest.

Mille eest teie kardioloogilise taastusravi programm rahvusvahelise akrediteeringu sai?

Medicumi Kardiopulmonaalse Taastusravi Keskus läbis möödunud sügisel esimese meditsiiniasutusena Baltikumis ja Põhjamaades Euroopa Preventiivse Kardioloogia Assotsiatsiooni (EAPC, European Association of Preventive Cardiology) akrediteerimise. See tähendab, et Medicumis kasutatavad ravistandardid ja -meetodid on tunnistatud Euroopa kaasaegsetele tõenduspõhistele normidele vastavaks ning tagavad patsientidele kardioloogiliste haiguste parima võimaliku ennetuse ja taastusravi.

Akrediteeritud Medicumi Kardiopulmonaalse Taastusravi Keskuse sertifikaat
Akrediteeritud Medicumi Kardiopulmonaalse Taastusravi Keskuse sertifikaat Foto: EAPC

EAPC akrediteeringu saavad meditsiiniasutused, kus on tagatud kindlad standardid kardioloogiliste haiguste ennetamiseks ja taastusraviks vajaliku infrastruktuuri, seadmete, töötajate ettevalmistuse ja oskuste, raviprotseduuride ja teenuste kvaliteedi osas. Akrediteering kehtib kolm aastat.

Medicum avas ambulatoorse kardioloogilise taastusravi keskuse kolm aastat tagasi ning tänaseks on sellest saanud Eesti üks suurimaid ning Euroopa ravistandarditele vastav sekundaarse preventsiooni ja kardioloogilise taastusravi keskus. Kõigist 2020. aastal Eestis kardioloogilist ambulatoorset taastusravi saanud haigusjuhtudest 41% raviti Medicumis.

Kui suur on taastusravi osakond praegu?

Aprilli keskel töötab Medicumi taastusravi valdkonnas 62 inimest. Suve alguses avame värskelt rekonstrueeritud ligi 1000 m2 osakonna Lasnamäel, millele lisanduvad veel suur vesiravi keskus ja klientide poolt hinnatud füüsikalise ravi ja massaaži ruumid. Lisaks Lasnamäele olemel arendanud oma tegevust esindustes üle Tallinna. Tegutseme Kesklinnas (Uus-Sadama 21), Mustamäel (Sõpruse pst 151A) ja lisaks ka kiiresti arenevas Peetri alevikus (Küti tee 4). Lisaks Eesti Haigekassa rahastatud ambulatoorsetele taastusraviteenustele pakume ka tasulisi taastusravi- ja neid toetavaid teenuseid. Käesoleva aasta algusest pakub Medicum ka rehabilitatsiooniteenuseid, seda nii Sotsiaalkindlustusameti kui ka Eesti Töötukassa rahastusel. Osakonna kaasajastamisega loome juurde ligi kolmandiku uusi töökohti.

Miks just Medicum?

1. Meie inimesed

Hindame oma töötajaid kõrgelt ning soovime neile pakkuda huvitavat ja arendavat tööd ning võimalust areneda koos organisatsiooniga. Seda toetab personali järjepidev kaasamine – regulaarsed personali tagasisideuuringud, iga-aastased arenguvestlused ning regulaarselt toimuvad sõbralikud ja avatud töökoosolekud. Iseenesest mõistetavalt pakume motiveerivat töötasu ja mõistliku töökorraldusega töötajasõbralikku töökoormust. Paindlik tööaeg ja pikendatud puhkus loovad lisamotivatsiooni. Personalile on tagatud valdkonnapõhised koolitused ja võimalus kaasa lüüa erinevates arendusprojektides.

2. Kaasaegne töökeskkond

Medicum kaasajastab oma ravikeskkonda järjepidevalt, juunis valmib Medicumi peamajas Lasnamäel täiesti uue kontseptsiooni alusel üles ehitatud taastusravi osakond, kus kasutatakse ridamisi tipptehnoloogilisi seadmeid, mis muudavad kogu taastusravi protsessi efektiivseks ja mis peamine – ka töötaja jaoks mugavaks, ergonoomiliseks ja motiveerivaks. Selline töökorraldus, varustatuse tase ja ruumilised lahendused ei ole kõikjal Eestis tavapärased. Oma töökorralduselt ja -kvaliteedilt ning sisseseade poolest ei jää Medicumi taastusravi osakond alla maailmas tunnustatud keskustele.

3. Mitmekülgne ravitöö

Medicumi taastusravi osakonnas töötamise eeliseks on võimalus spetsialiseeruda ehk osutada teenust väga erinevates kliinilistes valdkondades ja seda kogu haiglavälise raviteekonna ulatuses. Tänu tihedale koostööle Medicumi Perearstikeskusega ja teiste perearstidega on võimalik tegeleda patsientidega alates esmatasandist liikudes, läbi ambulatoorse taastusravi mitmekesiste võimaluste kuni rehabilitatsiooniteenusteni välja. Meie ampluaa on väga lai ja see annab töötajale võimaluse tegeleda just sellise kliinilise valdkonnaga, mis kõige rohkem motiveerib.

Tule tööle!

Seoses tegevuse laiendamisega otsib Medicumi taastusraviosakond oma ridadesse taastusarste, füsioterapeute, tegevusterapeute, logopeede, kliinilisi psühholooge ja sotsiaaltöötajat. Kandideerima on oodatud ühtviisi nii kogemustega spetsialistid kui ka värsked lõpetajad.

Küsi lisainfot või esita avaldus kandideerimiseks: Marge Saulus, taastusravi teenuste juht marge.saulus@medicum.ee; tel +372 523 1228.

AS Medicum Tervishoiuteenused

Taastusravi ja rehabilitatsioon

Sõpruse pst 151A, Tallinn

Medicumi taastusravi üks esindustest asub Mustamäel, kus pakutakse ka rehabilitatsiooniteenuseid nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Lisaks kõigele muule pakume koostöös Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga võimalust kasutada täielikult ligipääsetavat innovaatilist HUR jõusaali, kus on võimalik mugavalt treenida ka ratastooli kasutajatel.

 

AS Medicum Tervishoiuteenused

Taastusravi

Uus-Sadama 21, Tallinn

Kesklinnas soovime pakkuda mitmekülgset taastusraviteenust just selle piirkonna elanikele. Samuti oleme kättesaadavad Eestisse saabuvatele või siit lahkuvatele välisriigi klientidele.

Siin pakume nii ambulatoorseid taastusraviteenuseid EHK rahastusel kui ka tasulisi teenuseid.

Tagasi üles